Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ

Plakaty i obrazy

Chociaż plakaty towarzyszą nam już od ok. XVII/XVIII wieku, dawniej były przede wszystkim nośnikami reklam. Dzisiaj posiadają one również funkcję dekoracyjną, pozwalając na urozmaicenie wystroju dowolnego wnętrza. Wybranie odpowiedniego plakatu do salonu, biura lub sypialni stało się obecnie znakomitym pomysłem na wyrażenie samego siebie.

Plakaty w stylu vintage

Plakaty w stylu vintage idealnie pasują zarówno do klasycznie urządzonych domów, jak i nowoczesnych loftów. Aby wybrać odpowiednią ozdobę, warto pomyśleć o obrazach typu pop-art, pomysłowych reklamach napojów sodowych z lat 50’, czy nawet tablicach informacyjnych z zakładów pracy w PRLu. Czy istnieje bardziej skuteczna metoda na nadanie wnętrzu mieszkania niepowtarzalnego charakteru?

Plakaty muzyczne

Jesteś miłośnikiem muzyki, wiernym fanem Michaela Jacksona lub zespołu Queen? Trudno o lepszy sposób na utrwalenie niepowtarzalnych muzycznych przeżyć, niż powieszenie w pokoju plakatu z dawnej trasy koncertowej ulubionych artystów. Jeżeli chcesz się przenieść w czasie, możesz również sięgnąć po ich wizerunki z młodzieżowych gazet.

Plakaty filmowe

Plakaty trwale łączą się również z filmami. Pulp Fiction, Śniadanie u Tiffany’ego, Gwiezdne Wojny czy Harry Potter – jeżeli identyfikujesz się z jakimś kinowym klasykiem lub hollywoodzką megaprodukcją, uczyń ją częścią swojego mieszkania. Dzięki temu zachowasz kontakt ze wszystkimi filmami, które mają dla Ciebie sentymentalną wartość.

Reprodukcje obrazów

A co powiesz na reprodukcje klasycznych obrazów? Technologia druku cyfrowego na płótnie pozwala na to, abyś już dzisiaj umiesił obrazy najbardziej cenionych malarzy w swym salonie. Wydrukowana w wysokiej jakości, naniesiona na odpowiedni materiał grafika będzie prezentować się świetnie przez długie lata.

Minimalistyczne plakaty

Chcesz subtelnie podkreślić wystrój pokoju, a obawiasz się sięgnięcia po krzykliwe ozdoby? Wybierz minimalistyczny napis na plakacie lub prosty wzór graficzny. Motywacyjne cytaty, filozoficzne refleksje lub złote myśli na temat Twoich zainteresowań pozwolą wyrazić to, kim jesteś i co jest dla Ciebie ważne.

Plakaty i obrazy na zamówienie

Jeżeli nic nie wpadnie Ci w oko, zrezygnuj z gotowych wzorów i zrób wszystko po swojemu! Bez problemu wydrukujemy Twoje projekty w dowolnych rozmiarach. Dzięki temu pozostaniesz w 100% odpowiedzialny za wygląd i rozmiar swojego plakatu.

Oprawa plakatów

Na koniec warto jeszcze przemyśleć prezentację wybranego plakatu. Najtańszym rozwiązaniem będzie przyklejenie go bezpośrednio na ścianę. W tym przypadku wnętrze mieszkania zyska niemal taki urok, jak za czasów młodzieńczych przygód w latach 90.

Do ekspozycji plakatu wystarczy też antyrama lub cienka, jednolita ramka. Dzięki niej ozdoba stanie się bardziej elegancka. Dobrym pomysłem będzie również użycie obramowania passe-partout, czyli kartonowej ramki, która zasłoni brzegi plakatu.

Oprawa obrazów

W przypadku oprawiania obrazów pula dostępnych możliwości jest jeszcze szersza. Dobór kształtu, wielkości i koloru ramy powodują, że obraz znacznie lepiej wkomponuje się w wystrój dowolnego wnętrza. A co powiesz na obraz bez ramy? Powieszenie go w ten sposób na ścianie wniesie do pomieszczenia nieco artystycznego nieładu, wywołując wrażenie większej estetycznej swobody.