Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ

Jak ozdobić klasę przy użyciu fototapety?

Jeżeli jesteś nauczycielem, każdego dnia spędzasz w sali lekcyjnej ok. 8 godzin. W rezultacie chcesz, aby szkolna przestrzeń była urządzona w przytulnym, domowym stylu. Jak uzyskać taki efekt przy użyciu tapet?

Zajęcia w szkole
2021-11-12 07:48:30

Sale lekcyjne to przestrzeń, która aż prosi się o odpowiednie udekorowanie. Ponieważ dzieci uczą się w nich różnych przedmiotów (począwszy od nauk ścisłych, poprzez chemię i biologię, a skończywszy na humanistyce), możliwości wystroju klasy są praktycznie nieograniczone. Warto więc postarać się o to, aby pomieszczenie do nauki było kolorowe i inspirujące. Niewiele dekoracji pozwoli na szybsze i tańsze osiągnięcie takiego efektu, jak najlepsze tapety dla dzieci.

Jak ozdobić klasę przy użyciu fototapety? 7 pomysłów

1. Geometryczne tapety

Świetną opcję na wystrój klasy stanowią np. kilku kolorowe tapety w paski. Nie tylko wniosą one do pomieszczenia mnóstwo życia, lecz również pomogą młodszym dzieciom w skutecznej nauce słownictwa w języku obcym.

Sięgając po geometryczne tapety, uważaj jednak, aby nie przesadzić. Zbyt wielka różnorodność barw może wywołać wrażenie chaosu i stać się nieco przytłaczająca dla Twoich podopiecznych. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na estetycznym wystroju klasy, wybierz tapetę, która łączy ze sobą dwie gustowne barwy, takie jak np. czerwień oraz odpowiedni odcień zielonego, pomarańczowy i niebieski czy żółty i fioletowy.

2. Tapety z mapą świata

Tapeta z mapą świata to kultowa dekoracja szkolnej klasy. Niezależnie od tego, w jakim wieku są Twoi uczniowie, udekorowanie pomieszczenia dużą, szczegółową mapą, która pomoże im poznawać świat, zawsze jest korzystne. Ponieważ w naszej ofercie znajdziesz wiele tapet z mapą świata w różnych wariantach, wybierz coś, co idealnie trafi w Twoje potrzeby: np. mapę polityczną lub kolorową mapę w stylu akwareli.

3. Tapeta ze zdjęcia

Kolejnym pomysłem na udekorowanie szkolnej ściany jest sięgniecie po tapetę ze zdjęcia. Tapeta ze zdjęciem wszystkich uczniów danej klasy sprawi, że zaczną oni chętniej w niej przebywać. Taka dekoracja spowoduje, że uczniowie będą bardziej skłonni do identyfikowania się z pomieszczeniem, a szkolna przestrzeń stanie się dla nich bardziej przyjazna.

4. Tapety dla dzieci

Tapety dla dzieci ze wzorami sprzyjającymi zabawie to coś, co najlepiej sprawdzi się w przypadku młodszych uczniów. Jeżeli Twoi podopieczni wciąż tkwią w świecie wyobraźni, udekoruj szkolną salę tapetą imitującą wiejską stodołę lub piękny dom. Dzięki temu dzieci będą w stanie wykorzystać dekorację w czasie zabawy, odnajdując się w przedszkolu lub w szkole niemal równie dobrze, jak we własnym domu.

Co ważne, tapety 3d lub tapety ze zdjęciami przyrody lub architektury pozwalają nadać pomieszczeniu więcej głębi. Jeżeli zatem szkolna sala w Twojej szkole nie należy do największych, dzięki odpowiedniej tapecie optycznie ją powiększysz.

5. Stwórz własną tapetę

Czy istnieje lepszy pomysł na kreatywną dekoracje do klasy, niż poproszenie uczniów o to, aby przygotowali swoje autorskie projekty graficzne? Ponieważ nasz kreator fototapet pozwala na stworzenie dowolnej tapety z własnego zdjęcia, wystrój szkolnej klasy może stać się wyjątkowy.

Poświęć jeden blok lekcyjny na zajęcia plastyczne, w czasie których uczniowie zastanowią się nad tym, jak udekorowaliby klasę. Poproś ich również o przyniesienie interesujących zdjęć w domu lub przygotowanie rysunków. Kiedy już to zrobią, wspólnie z dyrekcją podejmijcie decyzję, czy zamierzacie udekorować wszystkie, czy wyłącznie jedną ścianę klasy.

Ponieważ naklejanie tapety na ścianę nie wymaga użycia taśmy ani gwoździ, nie musisz martwić się o to, że uszkodzisz szkolną ścianę. Ponieważ nowoczesne tapety są trwałe i wygodne w naklejaniu, umieścisz je na ścianie w kilka minut. Jeśli natomiast stwierdzisz, że dany wzór graficzny nie odpowiada Twoim potrzebom, bez problemu odkleisz tapetę ze ściany i zastąpisz ją nową. Czy istnieje jakiekolwiek rozwiązanie dekoracyjne, które lepiej sprawdziłoby się w szkolnej przestrzeni?

6. Tapeta alfabet

Tapeta z literami z alfabetu to kolejny pomysł na to, jak ozdobić klasę, w której przebywają młodsi uczniowie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kolorową grafikę w zabawnym stylu, czy postawisz na tradycyjny, czarno-biały wzór, tapeta z alfabetem ułatwić Ci prowadzenie zajęć z języka polskiego.

Jeżeli nie chcesz naklejać jej na całą ścianę, zmniejsz rozmiary tapety (możesz to zrobić w naszym konfiguratorze), aby umieścić ją jedynie nad tablicą. Dzięki takiej dekoracji szkolna klasa nie tylko stanie się ciekawsza, lecz zacznie sprzyjać skutecznej nauce.

7. Tapety z kosmosem, zwierzętami lub dziełami sztuki

Innym doskonałym pomysłem na dekoracje klas szkolnych jest wybranie wzoru graficznego, który nawiązuje do studiowanego przez uczniów przedmiotu. Jeżeli w sali odbywają się zajęcia z biologii, umieść na ścianie grafikę przedstawiającą przemianę gąsienicy w motyla. Jeśli wraz z uczniami poznajecie wszechświat w czasie lekcji astronomii, wybierz tapetę z układem słonecznym lub jakimiś kosmicznymi elementami. Dzięki temu nauka od razu stanie się ciekawsza.

Źródło: Limitlesswalls.com