Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ

Tapety w kwiaty w 5 popularnych wydaniach

Kiedy myślimy o tapetach, tapety w kwiaty stanowią jedno z naszych pierwszych skojarzeń. Jest to tradycyjny wzór dekoracyjny, który zapewnia ponadczasową jakość. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniej ozdoby ściennej do salonu, sypialni, kuchni lub przedpokoju, omówiliśmy najważniejsze zalety tapet w kwiaty w 5 popularnych wydaniach.

Tapetowanie pokoju tapetą w kwiaty
2021-11-05 07:40:35

Chociaż wzory tapet dzielą się na różne kategorie, na tym nie kończy się ich różnorodność. Nawet w jednej kategorii tapet mieści się bowiem wiele wzorów.

Kiedy myślimy o tapetach, tapety w kwiaty stanowią jedno z naszych pierwszych skojarzeń. Jest to tradycyjny wzór dekoracyjny, który zapewnia ponadczasową jakość. Co ważne, kategoria tapet w kwiaty wciąż dynamicznie się rozwija. W naszej ofercie znajdziesz zarówno tapety z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi kwiatowymi motywami. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniej dekoracji do mieszkania, zebraliśmy 5 najpopularniejszych typów tapet w kwiaty.

Tapety w kwiaty w 5 popularnych wydaniach

1. Artystyczne tapety w kwiaty

Akwarele oraz estetyka malarska to dekoracyjne trendy, które cieszą się wielką popularnością. Ponieważ każdego dnia na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych, oryginalnych wzorów tapet, trudno wybrać ten najlepszy. Tym, co nie stanowi żadnego problemu, jest natomiast określenie przyczyn atrakcyjności tapet w kwiaty w artystycznym stylu. Po pierwsze, artystyczny design posiada elegancki urok, który potrafi odmienić wystrój dowolnego wnętrza. Wykorzystując stylistykę akwareli, do swej dyspozycji zyskasz fantazyjne kolory, które wypełnią pomieszczenie przyjemną atmosferą.

https://aplip.pl/product/realistyczne-kwiaty

Ciemna tapeta z drobno rozsianymi, różowymi kwiatami to dekoracja, która wnosi do domu szyk i elegancję. Gdy połączysz wyważony wzór graficzny z minimalistycznymi meblami, świetnie sprawdzi się on w salonie lub w sypialni.

2. Geometryczne tapety w kwiaty

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że geometryczne i kwieciste designy nie idą ze sobą w parze. Podczas gdy geometryczne tapety są nowoczesne, opierając się na symetrii, tapety w kwiaty pozostają bardziej wyważone i mniej ustrukturyzowane. Kiedy jednak połączysz motywy kwiatowe z zasadami geometrycznego designu, uzyskasz nowoczesną dekorację, jednocześnie zachowując jej tradycyjny urok.

3. Abstrakcyjne tapety w kwiaty

Abstrakcyjne tapety to kategoria, w której mieści się wiele różnorodnych motywów graficznych. Abstrakcyjne wzory z kwiatami występują zarówno w minimalistycznej, jak i komiksowej formie. Abstrakcyjne designy opierają się na wykorzystaniu żywych kolorów oraz ułożeniu je w określone wzory. Abstrakcyjne tapety w kwiaty do sypialni lub do salonu to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy myślą o inspirującym wystroju wnętrz.

https://aplip.pl/product/alpinia-na-czarnym-tle

Chcesz wywołać w swojej kuchni wrażenie nowoczesności? Tropikalna roślina na czarnym tle pozwoli Ci urozmaicić wystrój wnętrza, nadając pomieszczeniu niebanalny charakter. Białe, geometryczne zdobienia sprawiają, że chociaż wzór graficzny jest wyważony, na tapecie wiele się dzieje.

4. Nowoczesne tapety w kwiaty

Ponieważ zaznajomiliśmy się już z tradycyjnymi motywami kwiatowymi, warto przejść do drugiego końca dekoracyjnego spektrum. Nowoczesne tapety w kwiaty wykorzystują klasyczne kwieciste motywy, jednocześnie dodają im nowoczesnego sznytu. Tym, co wyróżnia taki design, jest wykorzystanie żywych, intensywnych kolorów (motywy kwiatowe na tradycyjnych tapetach zwykle opierają się na łagodniejszych, jasnych kolorach). Co ważne, tapety w nowoczesnym stylu będą świetnie komponować się z aktualnymi trendami estetycznymi w wystroju wnętrz.

5. Tapety w duże kwiaty

Wykorzystanie tapet w kwiaty w dużej skali to kolejny gorący trend w wystroju wnętrz. Ponieważ taka dekoracja mocno przykuwa uwagę, jej wykorzystanie świadczy o śmiałości i nieszablonowym myśleniu. W rezultacie tapeta w duże kwiaty dobrze sprawdzi się zarówno w salonie, jak w sypialni. Tego typu tapety to intrygujące rozwiązanie aranżacyjne, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Stawiając na nie, zyskasz pewność, że motywy kwiatowe będą pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę domownicy i wchodzący do domu goście.

https://aplip.pl/product/egzotyczne-kwiaty

Nie boisz się eksperymentowania i odważnych decyzji aranżacyjnych? Wykorzystanie tapety z egzotycznymi kwiatami na ciemnozielonym tle spowoduje, że salon lub kuchnia staną się cieplejsze i przytulne. Kolorystyka oparta na brązach, czerwieni i odcieniach niebieskiego świetnie sprawdzi się też w przedpokoju.

Jeżeli jesteś początkującym pasjonatem wystroju wnętrz? Trudno o lepszy punkt wyjścia, niż kreatywne projekty z wykorzystaniem tapet w kwiaty. Nie czekaj i już dziś uczyń wnętrze swojego mieszkania żywym i oryginalnym.

Źródło: Walls Republic